Apel do społeczności lokalnej

Stowarzyszenie Kozienickie Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach  prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup ozonatora oraz lamp bakteriobójczych dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

Działanie bakteriobójcze ozonatora jest około 50 razy skuteczniejsze od chloru, stąd wykorzystuje się go do dezynfekcji wody pitnej oraz dezynfekcji pomieszczeń z bakterii
i wirusów. Lampy bakteriobójcze nieodwracalnie dezaktywują wirusy i grzyby.

Pomóżmy wspólnie lekarzom, pracownikom służb medycznych oraz pacjentom Oddziału Zakaźnego w Kozienicach w walce z epidemią koronawirusa. Dla wszystkich jest to bardzo trudny okres w życiu, gdyż boimy się o swoje zdrowie i naszych bliskich.

Szpitale w całej Polsce borykają się z brakiem wystarczającego wyposażenia
oraz podstawowych środków ochrony osobistej. Perspektywa kolejnych tygodni pracy
w walce z szybko rosnącą  liczbą osób zakażonych COVID 19, bez dostępu do sprzętu ratującego życie, powoduje wielki niepokój i bezradność  wśród lekarzy i pielęgniarek naszego szpitala. Dlatego pomóżmy IM WSZYSTKIM i sobie samym!

Dziś, 7 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia dlatego pamiętajmy o NICH nie tylko przy tej Okazji.

Akcję można wesprzeć  wpłacając środki na konto Hospicjum:

 nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 – Bank PeKao SA o/Kozienice

z dopiskiem „Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach”.

Hospicjum, jako pierwszy darczyńca, przekazało w ramach tej zbiórki 15 000,00 zł.

Informacje dotyczące aktualnej kwoty zbiórki będą wyświetlane „na pasku” z bieżącymi informacjami w lokalnej telewizji „Kronika Kozienicka”

Z poważaniem
Ks. Tomasz Pastuszka
Prezes Kozienickiego Hospicjum im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *