Dzienne archiwum: 19 lutego 2021

„Słodkie Niedziele”

Bóg zapłać za udział w drugiej już „Słodkiej Niedzieli” przed Kościołem pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kozienicach!

14 lutego 2021 r. Wolontariusze zebrali do puszek kwotę 3800 zł, jest ona o 510 zł wyższa od tej, uzyskanej w czasie naszej pierwszej „Słodkiej Niedzieli’.

Imponujący wynik jest owocem starań wielu Osób! Dziękujemy Lokalnym Przedsiębiorcom – Cukiernikom i Piekarzom, Darczyńcom, Członkom Stowarzyszenia i Jego Wolontariuszom, ale przede wszystkim pragniemy podziękować niezawodnym Parafianom za hojność i wrażliwość na potrzeby Podopiecznych Kozienickiego Hospicjum.

Liczba 275 mówi same za siebie! W ręce Parafian trafiło właśnie tyle pakietów pączków. Warto wspomnieć też o niezliczonej ilości słodkości, czyli przeróżnych bombonierek i słodyczy oraz cegiełek – cukierków niespodzianek. Trud wielogodzinnych przygotowań przyniósł rezultaty, które przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.

Przepełnia nas radość i duma. Łzy wzruszenia napływają nam do oczu. Kolejny raz zostaliśmy serdecznie przyjęci przez Parafian, którzy są naszymi najhojniejszymi i najbardziej niezawodnymi Darczyńcami. Odbieramy wyraźne sygnały tego, że jesteśmy potrzebni i a nasza praca jest ważna. Razem budujemy Kozienickie Hospicjum i zapisujemy ważną kartę w kronice historii Naszej Małej Ojczyzny.

Dzięki codziennej Państwa dobroczynności, ogień Ofiarnej Miłości ogrzewa Podopiecznych naszego Hospicjum. W sklepie Caritas, na ul. Warszawskiej 6, od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00 a w sobotę od 10.00 do 13.00 dostępne są cegiełki – cukierki z niespodzianką. Uprzejmie prosimy o zakup cegiełek oraz o dzielenia się sentencjami. Zapraszamy do wpisywania sentencji z cegiełek – cukierków pod postem zamieszczonym poniżej. Poczujmy łączącą nas siłę płynącą z dobrych uczynków. Wspólnie stwórzmy niepowtarzalną galerię złotych myśli.

Przepełnieni Wiarą, Nadzieją i Miłością płynącą z tworzenia wspólnego dzieła, już dziś zapraszamy na „Wielkopostną Niedzielę”, która odbędzie się 21 marca 2021 r. Obiecujemy dołożyć starań, by stworzyć sprzyjające warunki do dobroczynności!

Dziękujemy Marysiu…za dar, za pamięć, za wzór… Będziemy pamiętać…, zawsze!

W modlitwie spotkamy się na ścieżkach wieczności…

13 lutego, w mroźny ,zimowy dzień, pożegnaliśmy Panią Marię Posłuszny, Marysię… Było to bolesne rozstanie, tym bardziej, że Pani Maria, była gorąco zaangażowana w sprawy Kozienickiego Hospicjum. Była jego wielką orędowniczką i przyjacielem. Pomagając nam , założycielom hospicjum , przebrnąć przez administracyjne meandry obowiązujących procedur  podczas zakładania Stowarzyszenia, to właśnie Marysia należała do grona osób, której praca legła u jego podstaw .

Całe życie poświeciła pracy zawodowej i pracy na rzecz drugiego człowieka. Z zawodu- pielęgniarka oraz menadżer – specjalistka zarządzania w służbie zdrowia – przez 27 lat związana była z kozienickim szpitalem, również jako jego dyrektor. Swoje niesamowite powołanie realizowała także jako pedagog,  kształcąc w Liceum Medycznym przyszłe kadry pielęgniarskie. Pod Jej fachowym przewodnictwem uczennice, niekiedy z drżeniem serca, przekraczały progi bloku operacyjnego i poznawały tajniki jego funkcjonowania.

To niewielkie wspomnienie  o  Pani Marii Posłuszny, w jakiejś tylko małej cząstce przybliża Jej wspaniałą osobę. W naszej pamięci najważniejsze pozostaje to, jakim była człowiekiem. W pamięci tych, którzy Ją znali, zapisze się jako obraz osoby wyjątkowej, wczuwającej się w problemy innych i zawsze skorej do niesienia pomocy, niezwykle empatycznej i dobrodusznej, takiej, która ,, nie liczyła na nic w zamian, po prostu…”. Nasza Maria  po prostu czyniła dobro… niczego nie  oczekując, na nic nie licząc. To nasz obraz dobrego człowieka, tego, do którego wszyscy dążymy, wierząc, że pod słowem dobry – kryje się tak naprawdę wszystko… , bo przecież najważniejsze jest, by być dobrym człowiekiem ,słowo – dobry, które musimy rozpoznać,  odkryć,  przetłumaczyć na swój własny język, ma wiele znaczeń, ale zawsze, w każdym kontekście znaczy to samo… czynić dobro, jakkolwiek potrafimy, cokolwiek umiemy, pomagać tym, którzy nie mogą…, a którzy potrzebują!

Przeczuwając zbliżający się czas ziemskiego pożegnania Pani Maria przekazała 7 tyś zł na cele Hospicjum oraz wyraziła wolę, aby nie składać kwiatów na Jej grobie, zaś przeznaczone na ten cel pieniądze przekazać na rzecz Kozienickiego Hospicjum. Wolontariusze po Mszy św. pogrzebowej zebrali od Uczestników Uroczystości kwotę 5543,10 zł, która zasiliła nasze konto. Bóg zapłać za ofiarność.

Świeć, Panie Boże, nad Jej Duszą.